Cerean Enerji

Cerean Enerji, Türkiye’nin en güvenilir holdinglerinden bir olan Fiba Holding şirketler grubuna bağlıdır. Enerji projelerinin geliştirilmesi ve inşasının yanısıra 2009 yılında, Elektrik Piyasası Lisans Yönetmeliği çerçevesinde aldığı “Elektrik Toptan Satış ve Tedarik Lisansı” ile bugün tüm Türkiye’de, elektrik enerjisinin ikili anlaşmalar yoluyla alım satımı, yurt içi, sınır ötesi ticareti ve serbest tüketicilere ilk elden perakende satış faaliyetini yürütmektedir.

Uzman kadrosu ve kullandığı yenilikçi, teknolojik tahmin ve analiz modelleri sayesinde yılda 450 Milyon TL’ye ulaşan cirosu ile Türkiye toptan ve perakende enerji ticaret piyasasının lider oyuncularından biri haline gelmiştir.

Fiba Holding

1987 yılında Hüsnü Özyeğin tarafından kurulan Fiba Grubu, bugün ulusal ve uluslararası piyasaların saygın ve bilinirliği yüksek bir katılımcısıdır. Finans ve finans dışı alanlarda faaliyet gösteren, marka değeri yüksek iştiraklerden oluşan bir yatırım portföyüne sahiptir.

Fiba Grubu’nun finans sektöründeki yatırımları bankacılık, leasing, faktoring, sigortacılık ve tahsili geçmiş alacakların (TGA) tahsili ve yönetimi, finans dışı yatırımları ise esas itibariyle perakendecilik, gayrimenkul yatırımları, yenilenebilir enerji ve otel yatırımlarından oluşmaktadır.

Santrallerimiz

2009 yılından bu yana kendi elektriğini üreterek, Türkiye’nin enerji bağımlılığı azaltan Cerean bugün Türkiye’nin Rüzgar enerjisinde elektrik üreten en büyük şirketlerinden biridir.

Senelik 793 milyon kWh’lık üretim kapasitesine sahip Hatay/ Samandağ, İzmir/Bergama ve Karaburun, Tekirdağ/Malkara, Kırklareli/ Merkez, Balıkesir/ Merkez ve Manyas rüzgar enerjisi santralerini işletmektedir.

Cerean Enerji Genel Müdürlük

Fina Elektrik Enerjisi İthalat İhracat ve Toptan Satış A.Ş.

  • Kısıklı Cad. Sarkuysan-Ak İş Merkezi No:4 A Blok Kat:1 Altunizade-Üsküdar İstanbul Türkiye
  • 444 27 96
  • +90 216 474 89 89
  • cerean@cerean.com.tr
cereanCerean Kimdir?